C A T T I S H

 

Світла душа в темній шубці
Чорні кішки й коти – тварини, які мають, мабуть, найсумнішу долю. На Русі їх колись вважали пособниками відьом і чаклунів і нещадно винищували; зустріч з чорної кішкою багато хто до цих пір вважає передвістям біди, а тому бідний звір змушений ходити з оглядкою, щоб ніхто не штовхнув і не кинув каменем. Мало того, навіть у сучасному суспільстві чорним тваринам немає спокою - люди з нездоровою психікою використовують їх для «магічних» ритуалів, найчастіше це означає для пухнастого смерть. Хіба чорна кішка заслужила до себе подібне ставлення? Як стверджують фелинологи, страх перед кішками чорного кольору абсолютно безпідставний - характер у них значно краще, ніж у більшості родичів. Особливості характеру чорних кішок - світла душа в темній шубці.

Можливо, чорні кішки дійсно сильніше інших пов'язані з потойбічним світом - якщо прийняти за такий світ людський. У цих тварин сильно розвинена емпатія, вони тонко відчувають настрій і стан господаря, вміють втішати, веселити і навіть лікувати своєю присутністю. Чорняші багато прощають людині - натерпілися за довгі століття, навчилися прощати. Вони дуже лояльні, проявляють мінімум агресії, легко пристосовуються до самих різних ситуацій і швидко оговтуються після стресу. Не виключено, що саме тому чорні коти так часто були супутниками чаклунів - кращого компаньйона, ніж пухнастий чорниш, знайти важко.

Крім того, вважається, що і до погоди чорні кішки чутливіші, ніж інші, і саме вони можуть врятувати людину від несподіваної сейсмічної активності, проявивши занепокоєння і змусивши господаря покинути будинок, що знаходиться в небезпечній зоні.

Вражаюча містична зовнішність, яскраві виразні очі і ангельський характер – буде дивно, якщо це поєднання здасться вам недостатньо вдалим.

Прикмети про чорних кішок: усім відомо, що чорна кішка, зустрінута на шляху, а особливо переходяча дорогу, віщує невдачу. Це повір'я поширене в Росії, багатьох країнах Європи і США. Але, наприклад, для жителя Англії чи Японії та ж сама подія означає добрий знак і чекаючу попереду радість. Так що, якщо поглянути ширше, можна і позбутися звички боятися чорну кішку. Якщо ж ви вважаєте, що перебігший через дорогу чорниш вам нашкодив, сплюньте через ліве плече або візьміться за гудзик - це має нейтралізувати погану прикмету.

Чорна кішка захищає будинок своїх господарів від зла і злодіїв, а якщо вірити англійській приказці - ще й принаджує до самотньої господині кавалерів. У Великобританії до кішок такого забарвлення взагалі ставляться трепетно, вважають їх символом удачі, і навіть беруть на кораблі, щоб плавання було благополучним.

Прийшовшу до ганку чорну кішку потрібно обов'язково впустити в дім і приголубити - в подяку вона принесе господарям благополуччя. А ось відганяти від своїх дверей потребує тварина - прикмета погана, і характеризує таку людину не з кращого боку.

Якщо у вашої кішки народилися чорні або руді кошенята, народні повір'я рекомендують рудого прилаштувати в добрі руки, а чорного залишити собі – на удачу. Чіхнувша недалеко від нареченої чорна кішка означає, що шлюб буде щасливим.

Як бачите, кількість добрих ознак, пов'язаних з чорнишами, не поступається поганим прикметами, так що в які з них вірити – вибір тільки Ваш. Головне, не забувати, що кішки не повинні страждати від людських забобонів, самі по собі вони зовсім не несуть зла або негативної енергії.
Цікаво, що був час, коли чорний кіт вважався символом анархізму. Навіть назви для таких організацій підбирали відповідні. Можливо, це пов'язано з котячою волелюбністю і незалежністю.Создан 19 дек 2014